S.S.S

Voip

Voip, internet alt yapısı kullanılarak, uygun ses trafiği sağlayan teknolojinin adıdır.
Türkiye’de telefon hizmeti sağlayan kuruluş maalesef ki tekel konumundadır. Devlet vergilerinin yüksek oluşu, sabit ücret, saniye bazda fiyatlandırmanın fazla oluşu; ses trafiği yüksek kuruluşları farklı hizmetlere yöneltmektedir. Bu durumda Voip hizmeti veren, alternatif Telekom firmaları devreye girmektedir. Sabit ücret olmayışı, bir adet internet bağlantısı ile çok sayıda telefon hattı çalıştırabilmesi, saniye bazda fiyatlandırmanın uygun olması, müşteriyi Voip teknolojisini kullanmayı gerekli kılmaktadır.
Alternatif Telekom operatörleri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yetkilendirilmiş firmalardır. Bu firmalar, BTK tarafından belirli kriterleri sağlamakla yükümlü kılınmıştır. Sürekli olarak BTK tarafından denetlenmektedir.
Kullanıcıları sabit ücret maliyetinden kurtarır Uygun görüşme fiyatları ile kullanıcıya %80 oranında indirim sağlamaktadır.

CallShop

Callshop un Türkçe karşılığı arama merkezidir. Daha çok turistik bölgelerde, turistlerin uygun telefon görüşmesi yapmasını sağlar. Ülkemizde bu hizmet, fatura ödeme merkezleri ile özdeşleşmiş hale gelmiştir.
Callshop, ucuz telefon görüştürmesi sağlamaktadır. Acil durumlarda , kullanıcıya pratik çözüm sağlaması, görüşme maliyetinin düşük olması Callshopların tercih sebebidir.
Belediyeden gerekli izinler alındıktan sonra, bir adet Adsl hattı, bir adet voip gateway cihazı ve gösterge takımları ile callshop hizmeti sağlanmaktadır.
Kabin tercihi, müşterinin tercihine bırakılmaktadır. İş yerinin potansiyeli, bulunduğu coğrafi konumu kabin adedini etkileyen en önemli etkendir.
Ülkemizde ADSL alt yapısı baz alındığında, en yüksek banttaki ADSL bağlantısı ile 16 kabin çalışmaktadır. 16 kabinden sonrasında teknik sıkıntılar yaşanmaktadır, bu yüzden tavsiye etmiyoruz.
Callshop, ses trafiğinin yoğunluğuna göre %75 - %80 oranında kâr marjı ile çalışmaktadır..
Standart (2 kabin – Gösterge takımları – Voip Gateway – Kablo ve montaj ücreti – Kullanım bakiyesi) bir callshop için ortalama maliyet 500 TL gibi bir rakam tutmaktadır.

CallBack

Callback’in Türkçe karşılığı, geri dönüş ya da geri aramadır.
İki şekilde kullanabiliyoruz Callback’i. İster gsm operatörüne parça TL gibi yüklüyoruz, istersek de Callback kartı ile gsm, sabit ya da ankesörlü telefon üzerinden kullanabiliyoruz.
Callback uygulaması ile uygun telefon görüşmesi sağlanır. Özellikle yurtdışı görüşmelerinde oldukça uygundur.
Kartlar 5 TL, 6TL VE 10 TL olmak üzere üç şekilde üretilmektedir. Alınan kart adedine göre kart başına fiyatlandırma çeşitlenmektedir. Parça TL uygulamasında da yüklenen bakiye kadar ücretlendirme yapılmaktadır.
Yurtdışında ve Yurtiçi ses trafiklerini, Maxiphone omurgası üzerinden, PSTN ve GSM şebekelerine kaliteli ve ucuz tarifelerle taşıyarak sonlandırabilmektedirler.
Ücretlendirme, ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Maxiphone toptan ses trafiği hizmetinde; kesintisiz güçlü alt yapısı ve uygun tarifeleri ile sektörün öncü firmalarındandır.

Arama Kartları

Arama kartı, Türk Telekom’un ankesörlü telefonlarda kullanılması amacıyla çıkarmış olduğu kartlardır. Alternatif Telekom operatörleri bu kartları modifiye edip, ankesör, sabit telefon ve cep telefonu ile kullanılır hale getirmiştir.
Arama kartları, çok yönlü kullanım içerir. Turist veya ülkemizde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar için uygun görüşme sağlar. Asker ve cezaevi mahkumu yakını olan kişiler için uygun görüşme olanağı sağlar.
Sabit ve Ankesörlü Telefondan kullanabilmek için;

1. Önce Kartınızın arka yüzündeki ücretsiz olarak arayacağınız 0811 210 12 12 numarasını çeviriniz
2. Anons sizden kazıma bandının altındaki 9 haneli Pin numaranızı çevirmenizi isteyecektir.”Lütfen 9 Haneli pin numarasını çeviriniz.”
3. Yurt içi sabit hatları aramak için, başında şehir kodu ile birlikte telefon numarasını çeviriniz ardından # tuşuna basınız. Örnek; Cep Telefonu numarası aramak için 05XX XXX XX XX’le başlayan Türkiye’deki operatörün numarasını çeviriniz. Yurt dışı arama için Örnek; 00+Ülke kodu+ Telefon Numarası.

Cep Telefondan kullanabilmek için;

BESTCARD Kartlarınızı artık Cep telefonlarınızdan kullanabilirsiniz. 0850 512 09 99 callback numarasını cep telefonunuzdan arayınız. Numara size meşgul sinyali gönderince, telefonu kapatınız.
2. Kısa bir süre sonra telefonunuz callback numarası tarafından sizi arayacaktır. Telefonu açtığınızda ilk kullanımda sizden pin numarası isteyecektir ve otomatik kaydedecektir. Daha sonra aramak istediğiniz numara Yurt dışı ise; Önce “00” ile başlayan ülke kodunu, ardından aramak istediğiniz telefon numarasını tuşlayınız, anonsta size kartınızda olan dakika miktarını söyleyecektir.
3. Daha sonraki aramalarınızda kalan miktarınız bitinceye kadar pin numarası sormayacaktır.
Ücretlendirme aranan yöne göre değişmektedir. Numara tuşlaması yapıldıktan sonra; Bakiyeniz …. dakikadır diye uyarı yapılmaktadır.
Çağrı Başlatma Ücreti Alınır..
Arama kartları 5 TL, 6 TL, 10 TL ve 20 TL şeklinde üretilmektedir. Satış noktasının alıma adedine göre çeşitli fiyat sunmaktayız.
E-Bülten

E-Bültenimize kayıt olun yeniliklerimizden haberdar olun.