GATEWAY CİHAZLAR

Gateway cihazlar, Analog telekom hatlarını IP Santral sitemi ile SIP Trunk yapmanızı sağlayan Ağ Geçidi cihazlarıdır.

FxO Ağ Geçidi

FXO, Foreign Exchange Office kısaltmasıdır. Yabancı Santral Ofisi gibi türkçeye çevrilebilir. Genelde Analog telekom hatları bağlanır. Analog telekom hattını VOIP e dönüştürerek IP Santral veya IP Telefona bağlayarak kullandırabilir. FXO portuna analog telefon bağlanırsa çevir sesi alınamaz, çünkü bir sinyal üretmez. Bazı şirketler IP Santral kullanırken bile internet kesintilerine karşı bazı analog telefon hatlarını yedek olarak bırakmak isteyebilir. Bu durumda VoIP Gateway cihazları ile bu yedek hatlar IP santral üzerinde sonlandırılabilir.

Tersi bir senaryo için, analog santral kullanan bir şirket VoIP hattı santraline bağlamak istediğinde, VOIP hattı gateway ile dönüştürdükten sonra analog santralin iç hatlarından birine bağlayabilir.


FXS VoIP Gateway Analog Ağ Geçidi Nedir?

FXS, Dahili olarak analog ofis telefonuna veya faks makinesine bağlanan bir RJ11 bağlantı noktasıdır. S’i bir analog iç hat olarak düşünün.. Herhangi bir portu analog bir CİHAZA bağlanacak ve porttan cihaza giden kablo hiçbir zaman binadan dışarı çıkmayacaktır. POTS (sade eski telefon servisi) alan bir telefon sinyal arabirimi tanımlar. Diğer bir ifadeyle “Dışarıda” için “O” düşünebilirsiniz. Bodrumunuzdaki, evinizden sokağa en yakın telefon direğine giden bir kutuya bağlanan bir RJ11 duvar prizini hayal edin. Cihazdaki bu duvar prizine doğru giden tüm RJ11 bağlantı noktaları bir FXO bağlantı noktasıdır. Cihazınızı “dış” dünyaya veya yerel alan telefon “ofisinize” bağlar.


HEMEN İLETİŞİME GEÇ

Ulaşın, Santralinizi Kullanmaya Başlayın

Kısa Sürede Kurulum ile Anında Hizmetinizdeyiz.